Make your own free website on Tripod.com


Reçete siparişi
YARDIM
 

Gözlüksüz hoş görünün  

Gençler de dahil herkes güzel görünmek ister. Yepyeni bir dış görünüme kavuşarak özgüveninizi arttırmanın en basit yollarından biri gözlük yerine kontakt lens takmak. CIBA Vision’ın yeni kullan-at yumuşak kontakt lensleri hem öyle konforlu, hem de kullanımları öyle kolay ki, lense geçmek için bu kadar beklediğinize üzüleceksiniz.İlk kez kontakt lens kullanacaksanız Focus DAILIES mükemmel bir seçenek. İlk kez mi kontakt lens kullanacaksınız? Focus DAILIES en gelişmiş ve konforlu günlük yumuşak kontakt lensler. Kullanımı çok kolay, çünkü temizleme işlemi gerektirmiyor. Her sabah yeni bir çift lens takıyorsunuz, akşam olduğunda ise lensleri çıkarıp atıyorsunuz. Gözlüksüz net görüş işte bu kadar kolay! Hem görmenizi düzelten hem de görünümünüzü güzelleştiren bu pratik ve zahmetsiz çözüm konusunda daha ayrıntılı bilgi edinmek isterseniz, aşağıdaki konu başlıklarına göz atın:
Lensin takılıp çıkarılması çok kolay.

Aktif yaşam tarzı olanlar için ideal.

Lensin takılıp çıkarılması çok kolay.

Temizleme solüsyonlarına gerek duyulmuyor.

Ailenizin ve sizin bütçenize uygun.Başka kontakt lens seçenekleri Aktif yaşam tarzı olanlar için ideal.Futbol ve tenis gibi oyunları oynuyor veya başka bir sporla uğraşıyorsanız, gözlük camlarının buğulanmasının veya gözlüğün düşmesinin ne kadar can sıkıcı olaylar olduğunu bilirsiniz. Kırılmasın diye ne çok sıkıntı çekersiniz! Focus DAILIES bu problemi hemen çözüyor; çünkü öyle konforlu ki gözünüzde lens olduğunu bile unutuyorsunuz. Böylece oyununuza daha iyi konsantre olabiliyor ve daha iyi oynuyorsunuz. Çünkü kontakt lensleriniz görüş alanınızı sınırlamadan net görmenizi sağlıyor. Ayrıca kontakt lenslerinizi kaybederseniz endişelenmenize gerek yok! Hemen yedek lensinizi çıkarıp gözünüze takabilirsiniz.Lensin takılıp çıkarılması çok kolay.Daha önce kontakt lens kullanmadıysanız, gözünüze dokunma, göze lens takma veya lensleri gerçekten rahatça kullanıp kullanamayacağınız düşüncesi sizi endişelendirebilir. Fakat Focus DAILIES kullanacaksanız bunların hepsini unutabilirsiniz. Çünkü bu lensler kontakt lens kullanımını olabildiğince basitleştirecek şekilde dizayn edildi. Focus DAILIES’in başka avantajları da var. Lenslerinizi yalnız bir gün kullanacağınızdan lens üzerinde birikinti oluşmasına fırsat kalmıyor. Her gün yeni bir lens takıyorsunuz. İşte bu kadar kolay!Temizleme solüsyonlarına gerek duyulmuyor.Focus DAILIES lenslerinizi temizlemek zorunda değilsiniz! Gün sonunda lenslerinizi çıkarıp atıyorsunuz ve ertesi sabah yeni bir çift lens takıyorsunuz. Bu sayede lensleriniz her zaman temiz, hijyenik ve konforlu oluyor. Focus DAILIES lens ile bunların hepsine zahmetsizce kavuşursunuz.Ailenizin ve sizin bütçenize uygun.Her gün yeni bir çift lens kullanmak ilk bakışta pahalı gibi gelebilir, ancak öyle değil! Bir yıllık Focus DAILIES’in fiyatı iyi bir gözlük çerçevesine eşdeğer. Günlük fiyatı ise bir fincan kahveden bile ucuz. Ayrıca lenslerin temizlik ve bakımı için ek bir harcama yapmanıza da gerek kalmıyor . Başka kontakt lens seçenekleri Alternatifleri değerlendirmek istiyorsanız, diğer sık değişim yumuşak kontakt lenslerimize de göz atın. Hangi lensin sizin için en doğru seçenek olduğuna karar vermek için göz doktorunuza danışın.

Focus Monthly Bu yumuşak lensler bir ay günlük kullanım sonrasında yenisi ile değiştiriliyor. 30 günün sonunda yeni bir çift lens kullanmaya başlıyorsunuz. Bu da gözlerinizi rahatsız eden lens üstü birikintilerin oluşma ihtimalini azaltır. Focus Visitint lensleri %55 su içerikli özel bir malzemeden yapılıyor ve size üstün konfor sağlıyor. Bu lensin astigmatı düzelten ve çarpıcı renklere sahip versiyonları da var. 

FreshLook Colors & ColorBlends - Hiç aynaya bakıp ela gözlerinizi baş döndürücü mavi bir renge dönüştürebilmeyi dilediniz mi? Görmenizde bozukluk olmasa da bu mümkün. Freshlook colors ve Colorblends yumuşak kontakt lensleri yeşil, mavi safir mavi, menekşe, ela, gri, bal rengi ve turkuaz olmak üzere 8 çarpıcı renkte. Seçmek size kalıyor!   

Astigmatınız mı var?

Siz de kontakt lens kullanabilirsiniz!

Astigmatınız olduğu için kontakt lens kullanamayacağınızı mı düşünüyordunuz? Bu düşünce artık geçmişte kaldı! CIBA Vision Focus Toric Aylık yumuşak kontakt lensleriyle, gözlükle olduğu kadar iyi görebilirsiniz.

Gözlükten kurtulun, ancak berrak ve net görmekten asla ödün vermeyin!

Astigmat düzeltimi için özel olarak dizayn edilmiş Focus Toric Aylık yumuşak kontakt lensleri, gözlük kullanımına eşdeğer görme keskinliği sağlıyor. Lensleri bir ay boyunca son derece konforlu bir şekilde kullanıyorsunuz. Bir ayın sonunda ise lensleri atıyor ve yeni bir çift lens açıp gözlerinize takıyorsunuz.

Focus Toric aylık lensleri sizi gözlük kullanımının sıkıntılarından nasıl mı kurtarıyor?

Okumaya devam edin!


·
Astigmatizma görmeyi nasıl etkiler?
·
  Gözlüksüz berrak görüş
·
  Gözleriniz için iyi bir seçenek
·
Kullan- at lens konforu
·
  Focus Toric dışındaki seçenekler
·
  Astigmatizmanızın tedavisi ile birlikte göz renginizi de değiştirebileceğinizi biliyor musunuz?
·
  Hangi renkler var?


Normal gözde kornea (gözün ön yüzeyindeki kırıcı ortam) bir futbol
topu gibi yuvarlaktır ve gözün arka kesimindeki retina tabakası üzerine
ışık ışınlarının odaklanmasını sağlar.


Astigmatizma görmeyi nasıl etkiler?

Astigmatizma toplumun % 40-50’sini etkileyen yaygın bir görme problemi. Şekillerde görüldüğü gibi, korneadaki distorsiyon görme bulanıklığına yol açar. İşte astigmatlılara müjdemiz: Astigmat artık sadece gözlükle değil, Focus Toric aylık yumuşak kontakt lenslerle de düzeltilebiliyor!

Gözlüksüz berrak görüş

Gözlük kullanmayı bıraktığınız halde iyi görmeniz mümkün mü? Focus Toric aylık yumuşak lensleri ile, astigmatınız da olsa artık net görebileceksiniz. Daha önce kontakt lens kullanmayı deneyip de başarısız olmuş olabilirsiniz. Focus Toric aylık lensleriyle asla hayal kırıklığına uğramayacaksınız.

·
         Çünkü bu lensler astigmatlı kişiler için özel olarak tasarlandı.
·
         İleri teknoloji ve özel prizma dizaynı astigmatınızı tam olarak düzeltiyor.
·
         Lensler olabilecek tüm kişisel ihtiyaçları karşılamak üzere 3000 farklı reçete değerinde sunuluyor.
·
         Gözlükle gördüğünüz kadar berrak bir görme düzeyine ulaşacaksınız.

Diğer yumuşak kontakt lenslerden biraz daha kalın olan Focus


Astigmatik gözde kornea bir yumurta gibi ovaldir ve ışınların
retinada düzgün odaklanmasını sağlayamaz.

Toric aylık lensleri bu sayede hem dayanıklı hem de elde kolayca tutuluyor.


Gözleriniz için iyi bir seçenek

Focus Toric ile astigmata net çözüm


Düzgün görmek için gözlüğe ya da sıradan lenslere bağımlı değilsiniz. Focus Toric aylık yumuşak kontakt lensleri öylesine yumuşak ve konforlu ki gözünüzde lens taşıdığınızı bile unutuyorsunuz.
·
         Focus Toric lensleri ağırlıklı olarak su bazlı özel bir lens malzemesinden yapılıyor.
·
         Bu sayede lensten bol miktarda oksijen geçiyor ve gözlerin daha sağlıklı olmasını sağlıyor.
·
         Her ay yeni bir çift lens kullandığınızdan gözlerinizin sağlığı bozulmuyor.

Kullanılıp atılan lenslerin getirdiği konfor

Kullanılıp atılan Focus Toric aylık yumuşak lensler, hayal ettiğinizden çok daha büyük bir rahatlık ve konfor sunuyor. Günlük kullanım ve aylık değişim için tasarlanan lensler size çok önemli bir kaç avantaj sunuyor:
·
         Her ay yepyeni, temiz lensler
·
         Altılı paketler sayesinde her an yedek lens bulundurabilme
·
         Kaliteli bir gözlük fiyatına eşdeğer uygun fiyat


Focus Toric dışındaki seçenekler

CIBA Vision astigmatlı kişiler için 3000 farklı reçete değerinde lens üretiyor. Bu lensler, -3.00 Diyoptriye kadar astigmatizmayı düzeltebiliyor. Daha yüksek diyoptriye ihtiyacınız varsa, doktorunuzdan CIBA Vision‘ın özel üretim Toric lensleri ve Durasoft OptiFit serisi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hem mükemmel görmek, hem de mükemmel görünmek isteyenler için renkli lensler!

Astigmatizmanızın tedavisi ile birlikte göz renginizi de değiştirebileceğinizi biliyor musunuz?

Ciba Vision size “renkli” gözler ile astigmatizmanızı tedavi olanağını bir arada sunuyor. Lütfen bu konuda doktorunuzdan bilgi isteyin.

Hangi renkler var?

Renklerle ilgili Durasoft Optifit Colors ve Durasoft Optifit Complements seçenekleriniz var.

 

Gözlük sıkıntısı bitiyor.
Şimdi hem yakını hem de hem de uzağı net ve doğal göreceksiniz!

Ne yazık ki bazı gerçeklerden kurtuluş yok: 40-50 yaşlarına gelen herkesin yakın görüşünde azalma olur. Eninde sonunda yemek mönüsünü veya gazetenizi okurken kollarınızın artık kısa kalmaya başladığını hissedersiniz. Bu da Presbiopi, yani Yunanca “yaşlı göz” çağına girdiğiniz anlamına gelir.

Daha önce hiç gözlük kullanmadıysanız ya da kontakt lenslerin pratikliğine ve konforuna alıştıysanız, çift odaklı gözlük ya da okuma gözlüğü takma fikri mutlaka canınızı sıkacaktır. Ama size bir müjdemiz var: artık bu gözlükleri kullanmak zorunda değilsiniz. CIBA Vision’ın Focus Progressives yumuşak kontakt lensleri ile yakın, orta, uzak tüm mesafelerde net görüşün keyfini sürebilirsiniz. Böylece alışkanlıklarınızda ciddi bir değişiklik yapmanıza ya da okuma gözlükleriyle kendinizi yaşlı göstermenize gerek kalmayacak.

Focus Progressives lensleri ile, yaşınızı yalnız siz bileceksiniz.

Focus Progressives küçük sırrınız olarak kalacak ve hissettiğiniz ölçüde

genç görüneceksiniz. Üstelik, çift odaklı gözlük kullananlar için özel olarak üretilen yumuşak kontakt lensler ile özlediğiniz net görüşe kavuşacaksınız.
·         Presbiopi: Kolay gelsin, kolay geçsin.
·
         Üstün lensler üreten yeni bir teknoloji...
·         Gözlüksüz berrak ve doğal görüş olanağı.
·         Aktif yaşantınıza devam edin!

Presbiopi: Kolay gelsin, kolay geçsin

Göz içindeki lens zamanla esnekliğini yitirir. Bunun sonucunda göz yakın cisimlere odaklanma, yani uyum yeteneğini kaybeder. 40’lı yaşlardakilerin büyük çoğunluğunun yakını rahat görmeleri için düzeltime ihtiyaç duyulur. 60’lı yaşlara gelindiğinde ise istisnasız herkesin okuma gibi yakını görmeyi gerektiren işleri rahat yapabilmeleri için görmelerinin düzeltilmesi gerekir.

Focus Progressives yumuşak kontakt lensleri, Presbiopi'nin tüm evrelerindeki kişilerde yakın görmenin düzeltiminde başarı ile kullanılıyor. Bu konforlu yumuşak kontakt lensler, progresif gözlük camlarının sunduğu tüm faydaları sunuyor.

 

Üstün lensler üreten yeni bir teknoloji...
Zamanlamanız mükemmel! Tam siz çift odaklı gözlüğe ihtiyaç duyduğunuz anda Ciba Vision’ın yüksek doğruluktaki çok odaklı lens (multifokal) teknolojisi ortaya çıktı.
Bu teknoloji sayesinde yakın, orta ve uzak mesafeleri aynı anda rahat görebiliyorsunuz.

Klinik çalışmalarda Focus Progressives önde gelen çift odaklı kontakt lens markaları ile karşılaştırıldı. Elde edilen sonuçlar şaşırtıcıydı. Focus Progressives lensleri,

·         Kullanıcılar tarafından 5’e 1 gibi yüksek bir oranda tercih edildi.

·         Konfor, elle tutma ve genel görme kalitesi yönünden daha üstün olarak değerlendirildi.

Gözlüksüz berrak ve doğal görüş olanağı
Focus Progressives size progresif gözlük camları ile elde edebileceğiniz kadar net ve rahat bir görüş sağlıyor. Üstelik size gözlük takmanın klasik sıkıntılarını yaşatmadan. Focus Progressives ile gözlük çerçevelerinden kurtularak sınırsız görüş alanına ve daha genç bir görünüme kavuşuyorsunuz.
Görme alanınız içinde çizgi veya bölümler halinde farklı mesafe netlik alanları

yok.
Değişik mesafeleri görmeye yönelik doğal olmayan baş hareketlerine gerek kalmıyor.
Tüm uzaklıklarda, görüntüde hiçbir şekilde atlamalar ve görüntü yamulmaları oluşmadan, doğal görüş olanağı elde ediyorsunuz.
Çevresel görme alanınız tam ve berrak oluyor.
Lenslerle birlikte güneş gözlüğü kullanabiliyorsunuz.

Diğer bazı yumuşak kontakt lenslerden biraz daha kalın olan Focus Progressives lensleri bu sayede hem sağlam ve uzun ömürlü, hem de elle tutulması kolay lensler. Daha kolay görülebilmeleri için de Visitint®, (hafif renklendirilmiş) olarak üretiliyor.

Aktif yaşantınıza devam edin
Bir tenis maçı yapmak ya da çocuğunuzun futbol takımına antrenör olmak istediğinizde çift odaklı gözlüklerin hiç de ideal bir çözüm olmadığını net bir şekilde fark edeceksiniz! Daha iyi bir çözüm dururken, şimdiye kadar sahip olduğunuz bu özgürlükten neden vazgeçesiniz?

Focus Progressives lensleri ile egzersiz ve spor yapabilir, aktif yaşantınızı sürdürebilirsiniz. Kaliteli görüş sağlamayan, sizi kısıtlayan çift odaklı gözlüklerin sıkıntısına da katlanmamış olursunuz.

 

İmajınızı yenileyin, bambaşka biri olun!

Koyu renkli gözler için
Gizli mi, çarpıcı mı? Doğal mı, etkileyici mi? Koyu renk gözler için dizayn edilmiş 12 farklı renk içinden size en çok yakışanı seçmek size kalmış! Mükemmel görebiliyor olsanız da görünümünüzü bir geceliğine bile olsa değiştirebileceğiniz ve kendinizi daha iyi ifade edebileceğiniz en uygun renk, mutlaka FreshLook’un seçenekleri arasında.

FreshLook® ColorBlends® ile gizemli bir değişiklik yapın!
Göz rengi değişikliğindeki son yenilik! Özel üçü bir arada teknolojisi, üç farklı renk baskısını aynı renkte birleştiriyor ve bu sayede göz renginizde son derece zarif ve gizemli bir değişik yapabiliyorsunuz. Lens kullandığınızı yalnızca siz ve yakınlarınız fark edebiliyor. ColorBlends’in mavi, yeşil, kahverengi, gri, turkuaz ve bal rengi seçenekleri

var.

FreshLook® Colors ile çarpıcı bir değişiklik yapın!
Dikkat çekici yeni bir göz rengi ile fark edilmek için FreshLook COLORS’u deneyin. Bu lenslerin size etkili bakışlar kazandıran tam 6 heyecan verici renk seçeneği var; mavi, yeşil, menekşe, safir mavi, ela, kurşuni gri.

Ciba Vision, renkli lens seçeneği olarak bir ‘marka’ altında en geniş yelpazeyi sunan lens üreticisi. Ciba Vision’ın farklı özelliklerde ve renklerde 47 renk seçeneği var. Böylece miyop, hipermetrop hatta astigmat olsanız bile, renkli lens seçenekleri ile hem göz kusurunuzu düzeltip hem de imajınızı değiştirebiliyorsunuz.

Ciba Vision’ın sunduğu diğer renkli lensler:
Wild Eyes
Wild Eyes ile şaşırtıcı değişimler

yaratabilirsiniz! Fark edilmek istediğiniz günlerde Wild Eyes lenslerini takın ve çevrenizdekileri ‘hipnotize’ edin! Wild Eyes ile bir küçük ‘kedigöz’ olabilir, rakiplerinizi ‘nakavt’ edebilirsiniz. ‘Vahşi ateş’ ile istediklerinizi yakıp, istemediklerinizi de ‘Buz ateşi’ ile dondurabilirsiniz. Şaşırtıcı olmak için şimdi elinizde tam 10 farklı seçenek var.

Durasoft Colors
Durasoft Colors’la, herhangi bir göz rahatsızlığı bulunmayan gözlerin yanı sıra, hipermetropropik, miyopik ve astigmatik gözler de renk değiştirebiliyor! Durasoft 3 Colors dokuz, Durasoft 2 Colors dört, Durasoft Complements ise size beş farklı renk seçeneği sunuyor.


Elegance
Elegance lensler ile en koyu renkli gözlerin bile rengini değiştirmek mümkün. Lenslerin etrafında bulunan çerçeve sayesinde en belirgin gözler sizin olacak. Elegance size 9 renk seçeneği sunuyor.

Açık renk gözler için
Gözlerinizde doğal ve gizemli bir değişim yaratmaya ne dersiniz? Gözleriniz açık renkse, hem doğal güzelliğini ortaya çıkarabilir, hemde daha etkili bakışlara kavuşabilirsiniz. Focus SoftColors, göz zemin renginizi makyaja ihtiyaç duymadan belirginleştirirken, eğer varsa, görme kusurlarınızı düzeltme şansını da tanıyor. Göz renginizi belirginleştirmek için size uygun olan rengi siz seçin: aqua, mavi, yeşil.

 

NİSTAGMUS (Gözün İstem Dışı Hareketleri )

Gözün normal hareketleri dışında ve onlardan tamamen ayrı olarak meydana gelen,istem dışı ritmik oynamalarına verilen isimdir.Genellikle iki gözde birden olur. Tek gözde olması nadirdir.Ender olarak da isteyerek yapılabilir.

Gözlerin bütün yönlere hareket eğilimi aynı olduğu sürece göz hareketleri düzenlidir. Ancak herhangi bir yönde kasın gücü diğerinden fazla ise gözler buna uyan bir kayma gösterirler. Çeşitli sebeplerle bir kısım göz dışı kaslarının gücündeki artmalar,gözlerin o yöne kaymasına yol açar.Bunun aksine güçteki azalma gözlerin aksi yönde kaymasına neden olur. Kişi bu işin farkında olmuyorsa veya bireysel işlevlerde bir bozukluk varsa göz kaymış durumunu korur.Böylece şaşılık meydana gelir. Fakat bilinçaltı bu durumun farkına varırsa, kaymayı ters yönde yapacağı bir göz hareketi ile düzeltmeye çalışır. İşte telafi hareketlerinin devamlı tekrarlanması, gözün titrer şekilde oynamasını (NİSTAGMUS) meydana getirir.

Belirtileri:

Bu kişiler genellikle gözlerindeki bu hareketlerin farkına varmazlar.Ancak cisimlerin hareketli görülmesi, baş dönmesi,kafa sallama,baş titremesi gibi belirtiler gösterebilir.

Gözün istem dışı oynaması bir kaç tiptir:

* Gözlerin sağa sola (sarkaç şeklinde ) oynama şeklidir. Her iki tarafa aynı şekilde titreme yapar.

* Silkinti şeklinde: Bir yöne hareketi yavaş, aksi yöne hareketi hızlıdır.

* Karışık şekilde : Gözlerdeki oynama normal bakışta sarkaç şeklinde, yana bakışlarda ise silkintili şekilde olur.

* Hareketleri düzensiz olanlar.

* Yalnız yatay olarak hareket edenler.

* Dikey yönde oynama gösterenler, vs.

Tedavisi:

İlaç ve eksersizle tedavisi mümkün değildir.Ameliyat önerilebilecek tedavi yöntemlerinden biridir.

 

                   Bu web sitesi ile ilgili soru veya görüşlerinizi emekoptik@msn.comadresine gönderin.
Telif Hakkı © 2003 Emek Optik
Son değiştirilme tarihi: 15/12/03
Project developed by emekoptik.com and erdem © 1979-2004 EMEKOPTİK®  all rights reserved